top of page

Tuval Çerçeveleri - L Çerçeve - Amerikan kasa çerçeveGenellikle tuval üzerine yapılmış resim, baskı fotoğraflar için kullanılan, tuval çerçevesi, floating frame, amerikan kasa çerçeve veya L çerçeve denen çerçeve modelim. Genellikle resim ve çerçeve arasında boşluk bırakılarak, resim ile çerçeveyi birbirinden ayırıp, tuvalin kenarlarının görünmesini sağlayarak derinlik algısı oluşturan çerçeve modelleri.

Direk tuval çerçevelenebileceği gibi, isteğe göre veya tuvalin kenarları kötü bir görünümü sahipse, önce tuval kenarına uygun çıta yapılarak daha sonra da L çerçeve ile tamamlanabilir.


Her iki şekilde de çerçeve ile resim arasındaki boşluk istenilen ölçülerde yapılır. Çerçeveler masif ahşaptan, istenilen renge göre, kök boyası veya su bazlı boyalar ile renklendirilerek yine renge göre gomalak vernik veya su bazlı vernikler ile koruma altına alınır. Çerçeve genişliği 0,5 cm den başlayarak istenilen genişliklerde ve modelde tasarlanabilir. Ayrıca tuvalinizin kalınlığı ne olursa olsun çerçevenin yüksekliği istediğiniz yükseklikte yapılır. Tuvalinizin yüksekliği size az geliyor ise çerçevenin alt bölümü istediğiniz şekilde kalınlaştırılarak, tuvalinizin daha kalın bir şaseye gerilmiş izlenimi verilir.


Çerçeve fiyatları için tıklayınız.

175 görüntüleme
bottom of page